fbpx

Pasi humbi garën në Prishtinë, ja çfarë po bën Arban Abrashi (Foto)

  07 Dec 2017

Arban Abrashi që në zgjedhjet lokale ishte kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, duket se është pajtuar me humbjen.

Ai pas një kohe të gjatë pauzë, sot është kthyer përsëri në ulësen e deputetit në Kuvend të Kosovës, raporton Indeksonline.

Kujtojmë se Abrashi dhe Shpend Ahmeti shkuan në balotazh për kryetar të komunës, rezultatet e së cilit zgjodhën kryetar Ahmetin edhe për katër vitet e ardhshme