fbpx

Pas doreheqjes se Aida Durguti reagon Dardan Molliqaj

  11 Dec 2017

Vendimi i deputetës së Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Aida Dërguti për dorëheqje nga funksionet e saj brenda kësaj partie i ka pëlqyer bashkëpartiakut të saj Dardan Molliqaj.

Të paktën kështu është shprehur ai në postimin e Dërgutit në profilin e saj në rrjetin shoqëror “Facebook” ku ka njoftuar për dorëheqje kryetarit e VV-së Visar Ymer dhe anëtarëve të partisë.

 

Dërguti në këtë shkrim letër ka thënë se ka dallime politike në Vetëvendosje dhe ka kërkuar që për këto dallime të diskutohet në parti. /Gazeta Blic/