fbpx

PAMJE NGA VRASJA NË PRISHTINË

  26 Oct 2017

Konflikti për tokë është motivi i vrasjes së 60 vjeçarit Shaip Rexhepi si dhe plagosja e dy të tjerëve F. R , 33 vjeç dhe Xh. R, 30 vjeç. Express mëson se njëri nga të plagosurit është djali i viktimës dhe se gjendja e tij shëndetësore momentalisht është e rëndë.

Ngjarja ndodhi sot rreth orës 14:00 në fshatin Sharban të Prishtinës, ndërsa lidhur me rastin policia ka arrestuar pesë persona të dyshuar.

Ndërkohë që dyshohet se ne këtë rast është i përfshirë edhe një person tjetër si i dyshuar që po kërkohet nga policia.

Ekipi i emergjencës ka dalur në vendin e ngjarjes, të plagosurit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKU, ndërsa viktima shihet i shtrirë afër shtëpsisë së tij.