Pamje ku Kadri Veseli në luftë, i armatosur deri në dhëmbë me AK47 dhe Sniper i tmerronte Serbët

Shumë pak e njohën deri sa hyri në politikë. Madje, edhe pamjet nga lufta, për Kadri Veselin mungonin.

Tani udhëheq partinë që mori më së shumti vota në tri palë zgjedhjet e fundit, dhe njihet nga të gjithë. Madje, tani ai drejton institucionin më të lartë në vend, Kuvendin e Kosovës, transmeton Kosova Republike

Ani pse të gjithë e shohim tani gjatë punës së përditshme, pak e kemi parë gjatë kohës së luftës.

Një video e publikuar nga emisioni televiziv ‘Udhëve’ që transmetohet në RTK, ka sjellë pamje të rralla të kohës së luftës, ku Veseli shihet i armatosur deri në dhëmbë.

Diku duket me zolë, e edhe me kallashnikov. Në një pjesë të videos ai shihet edhe teksa merret me një telefon ajror.

KADRI VESELI UÇK

EKSLUZIVE: Ne ju sjellim pamje për herë të parë të z. Kadri Veseli, gjatë luftës së UÇK-së. #SHPERNDAJEKadri Veseli në mal me dy armë, AK47 dhe Sniper.Krenar me heroin tonë, çlirimtarin tonë z. Kadri Veseli.

Posted by Simpatizantët e PDK-së on Tuesday, November 14, 2017