fbpx

Numërimi i votave me kusht, do të sjellin edhe një fitore për AAK-në

  20 Nov 2017

Janë numëruar 100 për qind të votave të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Istog – me përjashtim të atyre me kusht, me postë, si dhe ato të personave me nevoja të veçanta.

Sipas të dhënave në ueb-sajtin zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kandidati i Lidhjes Demoratike të Kosovës për kryetar për Istogut, Haki Rugova, po udhëheq me 671 vota.

Kreu aktual i komunës ka marrë 9.247 vota në garën përballë kundërkandidatit të tij nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gani Dreshaj.