fbpx

Mytaher Haskuka: Ndryshimi vjen me Vetevendosjen

  21 Sep 2017

Mytaher Haksuka, kandidati i Vetëvendosjes për Prizrenin gjatë fuhatës së kësaj partie që po mbahet në Prizren, ka thënë ftuar të gjithë qytetarët që të votojnë këtë subjekt, transmeton Klan Kosova.

Sipas Haskukës Vetëvendosje do të bëjë “ndryshimin thelbësor” që ka nevojë Kosova.

“Sot prap jemi të bashkuar me mendje dhe me zemër për të bërë ndryshimin”.

“Vetëvendosje është ndryshimi në thelb, prandaj qytetarët do të votojnë VV-në”.

Haskuka deklaroi se Prizrenit i duhet më së shumti ndryshimi pasi është “zemërthyer” pas sh monumentet historike.