fbpx

Momenti kur Ibrahim Rugova ia kishte mbyllur gojën kriminelit Millosheviq (VIDEO)

  23 Nov 2017

Sot, Gjykata e Hagës ka dënuar me burg të përjetshëm “Kasapin e Ballkanit”, kriminelin Ratko Mlladiq, për gjenocidin e kryer gjatë luftës në Bosnje, në periudhën 1992-1995.

“Për kryerjen e këtyre krimeve, dhoma e dënon zotin Ratko Mlladiq me burg të përjetshëm”, tha gjyqtari Orie sot gjatë shqiptimit të dënimit.

Por përveç Mlladiqit, i cili u gjykua në Hagë, edhe një tjetër kriminel serb ishte duke u gjykuar për krimet dhe gjenocidin e kryer ndaj popullit shqiptar, krimineli, kasapi i Ballkanit, ish presidenti i Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviq.

Por krimineli serb nuk e priti fundin e gjykimit, ai ndërroi në jetë në qelinë e tij në Hagë.

Ne ua sjellim përballjen që presidenti historik, dr. Ibrahim Rugova, kishte pasur me kriminelin Millosheviq në Hagë, ku Rugova  ia kishe mbyllur gojën kriminelit Millosheviqit lidhur me akuzat e drejtuara ndaj UÇK-së dhe popullit shqiptar.

Për më shumë shikojeni videon: