fbpx

Molliqaj: Kurti se ka problem si e quajti Aida, Isa Mustafa i pati thënë ‘gomar’

  14 Dec 2017

Dardan Molliqaj, ka dënuar gjuhën ofenduese që deputetja e kësaj partie, Aida Dërguti ka përdorur ndaj Albin Kurtit.

Por sipas Molliqajt, Kurti nuk e ka problem nëse e ka quajtur ashtu, sepse edhe kohë më parë Isa Mustafa e ka quajtur ‘gomar’.”

Një gjuhë e tillë ofenduese nuk duhet të ndodhë, por Kurtit nuk i bën përshtypje sepse e kanë ofenduar edhe më parë, si p.sh Isa Mustafa e ka quajtur gomar”, tha Molliqaj në Klan Kosova.

Molliqaj ka pranuar publikisht dallimet e thella që ka me Albin Kurtin, duke përshirë bashkimin kombëtarë, fenë dhe mjetet e përdorura, shruan