fbpx
Messi – tifozi i Liverpoolit, ja çfarë ndodhi pas ndeshjes!

Messi – tifozi i Liverpoolit, ja çfarë ndodhi pas ndeshjes!

  09 May 2019

Skuadra e Barcelonës ka pësuar një nga humbjet më të mëdha në historinë e tyre të martën mbrëma.Liverpooli ka fituar ndaj Barçës me rezultatin 4-0, për të përmbysur rezultatin ndaj Barcelonës dhe për t’u kualifikuar në finalen e madhe të Evropës, përcjell GazetaBlic.Mirëpo pas përfundimit të takimit, tifozët dhe pjesëtarët e ekipit të Liverpoolit reaguan si të ‘çmendur’ nga kjo arritje.

Një nga festime më qesharake që kemi parë është nga personi i cili ishte i autorizuar për të rikthyer topin në fushë nga skuadra e Liverpoolit.Ai ka vrapuar në fushë pas ndeshjes, duke iu afruar Messit dhe duke i ngritur atij dy gishta – gjë që nënkupton eliminimin e dytë radhazi me përmbysje për skuadrën katalunase.