fbpx

Mediat në Spanjë zbulojnë përforcimin e madh të Barcelonës, do të thyejë çdo rekord (Foto)

  27 Oct 2017

Barcelona ka gjetur një prej përforcimeve të mëdha të afatit kalimtar në kampionatin spanjoll.

Barcelona do të synojë një prej transferimeve më mëdha në merkaton e verës, dhe bëhet fjal për përforcim nga La Liga spanjolle, përcjell Gazeta Blic

“Mundo Deportivo” raporton se katalanasit janë të gatshëm të bëjnë lëvizje për sulmuesin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann, dhe për të janë gati të ofrojnë 100 milionë euro.

Sulmuesi francez duket se është i joshur nga ky interesim i blaugranëve, por klubi ende nuk ka bërë një lëvizje konkrete për 26-vjeçarin.

Verën e kaluar Manchester Unitedi kishte interesim serioz në shërbimet e tij, mirëpo sulmuesi vendosi të qëndrojë në “Wanda Metropolitano”.

Kujtojmë se Griezmann ka kontratë e cila e mban atë te Atletico deri në 30 qershor të vitit 2022.