fbpx

LIVE: Trepça ’89 – Liria, Vëllaznimi – Drenica, Drita – Besa, Llapi – Vllaznia

  29 Oct 2017

Vala Superliga vjen sot me katër ndeshje, ku secila do të jetë më interesante se tjetra.

Në Mitrovicë, Trepça ’89 pret skuadrën e Lirisë. Lideri Llapi pret në “Zahir Pajaziti” ekipin e Vllaznisë, derisa Drita është nikoqire e Besës. Sfida kuqezi luhet në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Drenicës.

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 13:00.

LIVE:

Mbyllen të gjitha ndeshjet:

Trepça ’89 – Liria 2-0 (Shpëtim Idrizi 55′ pen. Florent Hsani 90+3)
Vëllaznimi – Drenica 1-1 (Semir Zeneli 44′ – Visar Berisha 88′)
Drita – Besa 2-0 (Kastriot Rexha 68′, Xhevdet Shabani 79′)
Llapi – Vllaznia 4-1 (Mentor Zhdrella 72′ dhe 80′, Mirlind Daku 87′, Zeqiri 90+5′ – Festim Alidema 12′)