fbpx

Limon dhe sodë buke, kombinimi i mrekullueshëm. 1000 herë më i fuqishëm se kimioterapia

  23 Oct 2017

Soda e bukës dhe një copë limoni të hedhur në një gotë uji mund të përdoret të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj. Kjo metodë është një nga më të famshmet e mjekësisë popullore të të gjitha kohërave. Duke pirë një gotë me ujë me një lugë sode bikarbonike dhe duke shtrydhur një copë limoni, trupi juaj do të ketë disa përfitime të mahnitshme shëndetësore për të cilat do të flasim në këtë shkrim.

Pastrimi i veshkave

Ju që keni dhimbje të veshkëve apo probleme të organeve urinare apo gurë në veshka? Një ilaç si ky mund të përdoret në shtëpi dhe është fare i thjeshtë: Një gotë ujë me një lugë sode buke dhe disa pika lëng limoni. Kjo tretje ndihmon për të rritur pH në trup, përmirëson funksionin e veshkave dhe ka efekte në filtrimin e gjakut duke pastruar edhe fshikëzën, e cila mund të shkaktojë infeksione në trupin tuaj. Ky tretje është rekomanduar nga shumë nefrologë, sepse ndihmon për të rivendosur ekuilibrin e funksioneve tuaja trupore dhe përmirëson mirëqenien tuaj. Kur veshkat nuk janë duke punuar si duhet sepse kanë grumbulluar shumë acid në systemin funksional të tyre, kjo tretje neutralizon acidin dhe kjo do të bëjë që ju të ndjeheni më mirë.

Përmirëson tretjen

Shumë prej gjysheve tona e dinë se nuk ka diçka më të mirë për të trajtuar problemet e tretjes se sa një lugë gjelle sode buke dhe një gotë me ujë. Por në qoftë se kësaj tretje ia shtoni disa pika lëng limoni atëherë kjo lufton acidin që mund të nxisë stomakun të lirohet nga gazrat. Në qoftë se keni shpenzuar shumë kohë në banjo apo vuani nga kapsllëku, ju nuk duhet të hezitoni për të përdorur këtë tretje. Merrni këtë tretje apo ilaç për të pastruar zorrët tuaja nga toksina dhe nga elementet fermentuese.

Për një mëlçi të shëndetshme

Kjo tretje uji, një lugë sodë buke dhe një copë limoni mund të bëjë mrekulli për shëndetin e mëlçisë tuaj. Ajo vepron si një katalizator për të ndihmuar pastrimin e mëlçisë në mënyrë më efikase. Mos harroni se mëlçia dezinfekton trupin dhe pastron gjakun. Një gotë ujë me një lugë sode buke dhe disa pika lëng limoni kontribuojnë në shtimin e vitaminës C dhe antioksidantëve. Kjo tretje është shumë efikase për të siguruar që mëlçia juaj të jetë e shëndetshme .Humbja e peshës

A jeni duke kërkuar diçka që do të ndikojë për të humbur peshë pa e reduktuar dietën tuaj? Atëherë ju keni gjetur zgjidhjen. Merrni një lugë sodë buke dhe treteni në një gotë me ujë dhe shtrydhni në copë limoni dhe pijeni çdo ditë në stomakun tuaj të zbrazur! Ky ilaç popullor pastron trupin prej toksinave dhe substancave të këqija që shkaktojnë inflamacion, dëmtimin zorrëve dhe inflamacione të tjera. Rritja e pH në një nivel alkaline, djeg yndyrën në trupin tauj dhe kështu humbni kilogramët e tepërt në trupin tuaj. Kur duhet të përdorni tretjen e sodes bikarbonike me limon? Mënyra më e mirë për të marrë një gotë ujë me një lugë sodë buke me limon është në mëngjes kur stomaku është i zbrazur. Uji duhet të jetë i vakët, jo nxehtë apo i ftohtë. I shtoni një lugë sodë buke, një gotë uji dhe pritni derisa të shkrihet plotësisht në ujë, dhe më pas shtrydhni një copë limoni. Këtë ilaç që mund të përdoret në shtëpinë tuaj, dezinfekton trupin tuaj, veshkët, ndihmon të humbni peshë dhe pastron mëqlinë tuaj.Në vend të paralajmërimit: Ju nuk duhet të merrni këtë tretje apo këtë ilaç në qoftë se ju keni tendencë të ngritjes së lartë të stresit; kjo për shkak të përmbajtjes së natriumit. Ju duhet gjithashtu të kufizoni përdorimin e këtij laçi nëse vuani nga gastriti, sepse ajo mund të çojë në siklet. Mos harroni se ky është një një ilaç i mjekësisë popullore që mund të përdorët për përmirësimin e shëndetit tuaj, pa pretendimin se mund të jetë një zgjidhje e mrekullueshme.