fbpx

Largimi i parë nga Vetëvenodsje veç dy ditë pas zgjedhjeve: I largohet LVV-së, ja kujt iu bashkua

  24 Oct 2017

Kreu i LDK-së në Kamenicë, Shaip Surdulli e ka mirëpritur Ilir Bilallin, një aktivist shumëvjcar i Vetëvendosjes, shkruan Media Kosova

“Mirësevjen Iliri Bilalli në LDK. Iliri i cili deri më tash ishte pjesë e Vetëvendosjes tashmë ka zgjedhur t’i bashkohet LDK-së si zgjidhja më e mirë për qytetarët e Kamenices”, njofton LDK.

Ne një status në facebook, Bilalli ka sqaruar se Vetëvendosja ‘nuk ishte ajo që proklamohej ndër vite dhe se i ka dalë krejt dicka tjetër’. “Jam thelle i zhgenjyer me strukturat e VV-se ne Kamenice si dhe me trajtimin ndaj aktivisteve dhe anashkalimin tim”, ka thënë Ilir Bilalli, përcjellë Media Kosova