fbpx

Lamtumirë dentist! Zbardhini dhëmbët tuaj menjëherë me këtë përbërës!

  29 Nov 2017

Çdokush dëshiron që buzëqeshja e tij të jetë e përsosur.

Megjithatë, mbajtja e tyre nuk është e lehtë aq sa duket. Ne nuk jemi duke u kujdesur për dhëmbët ashtu siç duhet, dhe përdorimi i përhershëm i pastave komerciale është vetëm duke shtuar më shumë karburant në zjarr.

Për fat të mirë, ne do t’ju tregojmë se si të përgatitni mjete juridike natyrore për larje të gojës që do t’i mbajnë të pastër dhëmbët dhe zgavrën tuaj të gojës.

1. Largimi i erës së keqe të gojës Shtoni disa pika vaj limoni, anise dhe nenexhik në një gotë me ujë, pastaj pijeni këtë përzierje disa herë në ditë.

2. Pasta për ngjyrosjen e dhëmbëve

1 ½ lugë çaji stevia 30 pika të vajit tuaj të preferuar esencial 7 lugë sode buke 7 lugë të vajit të kokosit

Përgatitja

Vetëm përzieni përbërësit në një tas derisa të keni një qëndrueshmëri të mirë dhe filloni të përdorni pastën, në vend të pastave komerciale.