fbpx

LAJMI I FUNDIT: PDK-ja ben thirje per rrezimin e Ramush Haradinaj!

  06 Dec 2017

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arton Muhaxheri përmes një shkrimi në Facebook i ka quajtur veprimet e kryeministrit Haradinaj, si lojëra fëmijërore, raporton Gazeta Blic.

Ai ka shkruar se është koha që PDK t’i kthehet vetës dhe mos të jetë baba-dimër që ua plotëson dëshirën të tjerëve.

Shkrimi i plotë:

Ne e duam kryeministrin… urdhero mere kryeministrin
Ne duam themelimin e nje komisioni te ri per demarkacionin…urdhero beje komisionin
Dhe ne fund… ne nuk e votojm Demarkacionin.
Lojera femijerore.
Perfundimisht ka ardh koha qe PDK ti kthehet vetës dhe te mos jete babadimer qe ua ploteson deshiren te gjitheve.