fbpx

LAJMI I FUNDIT: LDK sapo arriti koalicion me këtë parti politike (Foto)

  06 Nov 2017

Lidhja Demokratike e Kosovës sapo ka arritur koalicion me Aleancën Kosova e Re në Kamenicë, raporton Gazeta Blic.

Para pak castesh është nënshkruar marrëveshja ndërmjet përfaqësuesit të AKR-së, Fatmir Matoshi dhe kandidatit të LDK-së për kryetar të Kamenicës, Shaip Surdulli.

Gazeta Blic e ka siguruar edhe një fotografi nga momenti i nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje.

Surdulli përballë në balotazh do ta ketë Qendron Kastratin nga Lëvizja Vetëvendosje.