fbpx
LAJMI I FUNDIT: Hysni Gucati vjen në Kosovë, kjo është arsyeja

LAJMI I FUNDIT: Hysni Gucati vjen në Kosovë, kjo është arsyeja

  12 May 2022

Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka arritur sot në Kosovë.

Sinjali mëson se Specialja e ka lejuar Gucatin të vizitojë babain e tij i cili po trajtohet në Spitalin e Mitrovicës, nën masa të rrepta të sigurisë nga EULEX dhe Policia e Kosovës.

Ndryshe, Hysni Gucati u arrestua më 25 shtator 2020 në Prishtinë dhe u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës.