fbpx

Labinot Tahiri ne kuvend: Kisha oferta nga VV dhe LDK

  03 Oct 2017

Deputeti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Labinot Tahiri ka folur sot në Kuvendin e Kosovës, në interpelancën për rastin e ministrit Nenad Rikallo, me ç’rast ka folur për një temë krejt tjetër.

Labinot Tahiri tha se nuk është me asnjë parti tjetër, përveç AKR-së, derisa tha se të gjitha partitë parlamentare në Kosovës i kishin bërë ftesë atij për t’iu bashkangjitur…

Labi deklaroi se megjithatë ai zgjodhi AKR-në e Behgjet Pacollit.