fbpx

Ky zyrtar i lartë parashikon rënien e Qeverisë Haradinaj(VIDEO)

  24 Nov 2017

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në një konferencë për media, tha se kjo Qeveri shumë shpejt vet do të bie, pasi që vendi nuk mund të vazhdojë me këtë shumicë parlamentare.

Ndërsa tha se shumica parlamentare në Kuvend është totalisht e papërgjegjshme, karshi obligimeve që ka.

Ai komentoi edhe arrestimin e deputetëve të VV-së, duke thënë se pamje të tilla nuk duhet të përsëriten, derisa ka ftuar të gjithë që t’iu nënshtrohen ligjeve dhe të kërkojnë zgjidhje përmes tyre.