fbpx

Ky zëvendësminister ia merr fytyrën Ramushit, jep dorëheqje, ja pse

  20 Dec 2017

Qeveria e Kosovës mbetet me një zëvendësiministër më pak.Muharrem Nitaj ka dhënë dorëheqje sot nga detyra e zëvendësministrit të Arsimit.Nitaj ka njoftuar se dorëheqjen ja ka paraqitur kryeministrit Ramush Haradinaj, pasi ai tani është deputet i AAK-së në Kuvendin e Kosovës.

Ky është njoftimi i plotë i Muharrem Nitaj:I kam paraqitur Kryeministrit dorëheqjen time nga detyra e Zv/Ministrit të Arsimit dhe e kam falëndëruar për besimin dhe bashkëpunimin e deritashëm.Sot kam bërë rregjistrimin për deputetet të Kuvendit të Kosovës, me çka kam marrë përsipër përfaqësimin në Kuvend të mijëra votuesve të mi!Edhe një herë faleminderit për besimin e dhënë!MN