fbpx

Ky është SMS-i ofendues që Aida Dërguti e shkroi për Albin Kurtin

  08 Dec 2017

Nënkryetarja e Kuvendit, njëherësh deputetja e LVV-së, Aida Dërguti ka ofenduar rënd themeluesin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

Në disa sms të siguruar nga “Indeksonline” shihet gjuha e rënd e përdour nga ajo. Këto mesazhe janë shkëmbyer në një grup të VV-së në “Viber”.

“E atë mutin”, shkruan Dërguti, duke asociuar për Kurtin.

I gjithë ky debat bëhet fjalë për arrestimin e Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupit, të cilët nuk respektuan arrestin shtëpiak.

Të njëjtit dolën në kremtimin e fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë.