fbpx

Kush urdheroi sulmin ndaj Vehbi Kajtazit?!

  14 Oct 2017

Ai është në foto edhe me Milam Zekën.
Polica e Kosovës ka bërë me dije se ka identifikuar një të dyshuar për sulmimin që i është bërë dje gazetarit Vehbi Kajtazi. Në njoftimin e Policisë tregohet se i dyshuari nuk i është përgjigjur kërkesave te policisë për tu paraqitur. Polica kërkon ndihmën nga qytetarët për kapjen e tij.

Njoftimi i plotë i policisë:

Referuar rastit të djeshem, Policia e Kosovës pas zgjerimit të rrethit të hetimit ka identifikuar personin e dyshuar Fitim Thaqi, 30 vjeç, shtetas kosovar, si të dyshuarin kryesor në rastin e sulmit ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi.

Përkunder ftesave që policia i ka dërguar i njejti nuk është paraqitur në polici në përpjekje për t’ iu shmangur arrestit policor. Ne po kërkojmë përkrahjen e qytetarëve për lokalizimin e vendndodhjes së të dyshuarit, andaj të gjithë ata që kanë informacion lidhur me të dyshuarin dhe vendndodhjen e tij i lusim që informacionet e tilla t’ia kalojnë policisë ashtu që të mundësohet kapja e tij. Per cdo informacion na kontaktoni ne nr 192. Te nderuar bashkelidhur keni fotografite e personit te dyshuar(ne kerkim) dhe te riperseritur Informacionin e djeshem.