fbpx
Kroos befason me deklaratën e tij, para El Clasicos

Kroos befason me deklaratën e tij, para El Clasicos

  20 Dec 2017

MADRID, SPAIN – AUGUST 23: Toni Kroos of Real Madrid CF looks on during the Santiago Bernabeu Trophy match between Real Madrid CF and ACF Fiorentina at Estadio Santiago Bernabeu on August 23, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kross, e shikon si obligim fitoren kundër Barcelonës në El Classico.

“Sezoni është i gjatë. Jemi 11 pikë pas me një ndeshej me pak, por mbetet distancë e madhe”.

“Nëse duam ta mbajmë garën e hapur për titull dhe duhet fitore në këtë ndeshje”.

“Cristiano i meriton ato që i ka fituar. Sidomos në Ligën e Kampionëve, ai vazhdon të shënojë shumë gola”, ka thënë Kroos.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet të shtunën në ora 13:00.