fbpx

KQZ merr vendim per Istogun!

  02 Dec 2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e radhës, ka vendosur që Komuna e Istogut të shkojë në rivotim me datën 17 dhjetor, njofton Gazeta Blic.

Ditë më parë PZAP ka marrë vendim që kjo komunë të shkojë në rivotim për shkak të keqpërdorimit me vota.

Në garën për kryetar të Istogut janë kandidati i LDK-së Haki Rugova dhe kandidati i AAK-së Gani Dreshaj.