fbpx

“Kosova po manipulon me listën e shteteve që e kanë njohur pavarësinë e saj”

  18 Nov 2017

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka thënë se Guinea Bissau dhe Surinami janë dëshmi që Prishtina zyrtare po manipulon me numrin e njohjeve të pavarësisë së Kosovës.

Ai ka thënë për një televizion serb se për Serbinë një gjë e tillë është shumë e rëndësishme, transmeton Indeksonline.

“Guinea Bissau dhe Surinami janë dëshmitë e fundit që Prishtina ka manipuluar me listën e vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Për ta kjo mund të jetë normale, por për ne kjo çështje është shumë e rëndësishme”, ka thënë Odaloviq.