fbpx

Korab Sejdiu: Ja pse nuk e votova Qeverinë Haradinaj (Video)

  07 Oct 2017

Ish nënkryetari i AKR-së, deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, po flet në emisionin Personale të TV Dukagjinit.

Ai është duke folur në detaje për dorëheqjen nga partia e Pacollit dhe për mosvotimin e qeverisë Haradinaj, ndonëse AKR hyri në koalicion me PAN-in.

Sejdiu ka thënë se nuk ka asgjë personale më Haradinajn por janë disa parime mbi të cilat nuk ka mundur të kalojë.

Në këtë emision, Sejdiu që është avokat me profesion, ka folur edhe për të ardhmen e tij politike, si dhe për dallimet mes sistemit amerikan dhe atij kosovarë të drejtësisë.

https://youtu.be/Wn8UHAd_3Nk