fbpx

Kjo ushtare e Izraelit, po i çmend të gjithë me trupin e saj seksi

  07 Nov 2017

Vështirë të besohet se kjo vajzë tejet e bukur, me figurë të manekines dhe fytyrë engjëllore, ka qenë ushtare me përgatitje të lartë të ushtrisë izraelite.

Njihuni me Maria Miri Domark, bukuroshen nga qyteti Kirjat Ono i Izraelit, e cila ka qenë ushtare me trajnim të lartë të Ushtrisë Izraelite.

Flokët e bukura bionde, fytyra plotë sharmë dhe trupi i përkryer nuk janë armët e vetme të saj, ajo di edhe të përdorë çdo lloj të armëve të zjarrit dhe të ftohta si profesioniste e vërtetë.

Maria për herë të parë ka tërheqë vëmendjen e internetit para disa viteve, kur ishte e rekrutuar në ushtri.

Ajo këto ditë e ka kryer obligimin ndaj atdheut dhe iu është kthyer karrierës si manekine.

Fotografitë e saj mahnitëse kanë tërhequr më shumë se 900.000 përcjellës në Instagram.

Izraeli është një nga disa shtete në botë në të cilin ekziston obligimi ushtarak prej dy deri tri vjetëve për femrat prej moshës 18 deri 26 vjeçare.

Për këtë në Armatë e Izraelit ka gjithmonë një numër të madh të femrave të reja dhe të bukura të cilat janë përcaktuar për karrierë ushtarake.

Në Instagram është hapur edhe llogaria e veçantë për famën e femrave të bukura me uniforma ushtarake.