fbpx

Kimete Berisha e bën ‘hor’ Kadri Veselin, për ‘humbjen’ në Mitrovië

  19 Nov 2017

Rezultatet e Exit Poll NGA Klan Kosova nxorrën fitues Agim Bahtirin në Mitrovicë, duke hedhur poshtë PDK-në e cila u përpoc të fitoj me anë të Valdete Idrizit.

Për këtë ka reaguar publicistja Kimete Berisha, e cila ka zgjedhur të thotë diçka për kreun e PDK-së Kadri Veselin.

Postimi i saj:

Kadri Veseli, kanë me t’u zbardhë flokët qime më qime (edhe ato të hundës) derisa ti të kthehesh edhe një herë në Mitrovicë.

Sepse ti as nuk je i Mitrovicës, dhe mitrovicalitë e dinë shumë mirë se shokët e t’u të ngushtë (që ende i kërcënojnë njerëzit, i frikësojnë dhe ua mbledhin betë), janë hajnat dhe kriminelat më të mëdhenj të Mitrovicës.

Herën e ardhshme nëse bash-bash ka nevojë do të bëhem vet ‘Kryetare’ ???? ama ti dhe fallangat t’ua kryesorja sonte do të shkoni përtej diellit.

Qysh me t’i marrë edhe qato banesa që mitrovicalitë e dinë një milionë për qind që janë t’uat, por ti i ndërton ato në emra anonimë.

Agim Bahtiri është hero veç pse e ka çliruar qytetin nga fantazma jote. Dhe nga frika prej teje. Të ka përzënë edhe nga katundi yt.

E ty pushka top t’u bëftë. Dy duar për një kokë.

Veç vazhdo me luftën e hakmarrjen sidomos ndaj atyre grave (sidomos me gra ti shtin kry nëpërmjet paramilitarëve t’u) e burrave që ty nuk të nënshtrohet.

Të njeh ty Mitrovica. Ta njeh dajakun.

Ti je njeri i lig. Dyfytyrësh dhe mashtrues. KryeSpiun më.

Sa keq që turqit e Prizrenit ende nuk e kanë kuptuar.

Kush që na ndalë m’u mbrojtë prej teje nuk ka.

Ti me gurë-ne me gurë.

Ti me bukë-ne me bukë.