fbpx

Këngëtarja gjendet e vdekur në dhomën e hotelit (Foto)

  10 Dec 2017

Një këngëtare britanike është gjetur e vdekur në dhomën e saj të hotelit në Katar.

32-vjeçarja Daniella Obeng ishte larguar vetëm 6 ditë më parë në Katar.

Miqtë e saj thanë se ajo ishte e detyruar të kërkonte punë jashtë shtetit pasi përfitimet e saj u prenë. Ajo ishte mama e një fëmije, ndërsa mediat britanike shkruajnë se prej disa kohësh vuante nga një tumor në tru dhe nga epilepsia.
Ajo u vlerësua nga autoritetet britanike si e aftë për punë, por nuk mundi të gjejë një të tillë.Kështu, u detyrua të shkonte në Katar ku gjeti punë në një hotel.

Aty ajo lidhi një kontratë pune 6-mujore, ku do të performonte për të ftuarit.Por, fatkeqësisht ndërroi jetë një javë më pas. I dashuri i saj thotë se Daniella ishte tepër e talentuar dhe punonte fort