fbpx

Jo vetëm mjekra, këto janë 15 veprimet dhe gjërat tek meshkujt që femra nuk mund t’i rezistojë

  24 Nov 2017

Çdo individ ka zakonet e tij të çuditshme, por rastis edhe që të jenë tipari i tyre karakteristik. Ndonjëherë gratë nuk mund t’i rezistojnë disa gjërave që bëjnë burrat ose disa prej pjesëve të tyre trupore.
Ne të gjithë jemi të ndryshëm dhe unik në stilin tonë. Meshkujt besohet të jenë gjinia e vështirë, por ka disa veprimtari të tyre që gratë nuk i rezistojnë dot.

Rezulton se gratë në të vërtetë i pëlqejnë të njëjtat karakteristika të çuditshme tek meshkujt nga damarët e parakrahëve deri tek dashuria për kafshët.

Le t’i hedhim një sy gjërave dhe veprimeve të burrave që gratë nuk u rezistojnë.

1.Buzët

Buzët janë gjëja e parë që gratë vërejnë tej një burrë. Kur ata kanë buzë të buta dhe të plota kjo është si një qershi mbi tortë, pasi mbi të gjitha kjo do të thotë se ata puthin mirë sipas tyre.

2.Damarët në parakrahë që u japin bukuri muskujve

Muskuloziteti arrihet vetëm me ushtrime të rregullta dhe reduktim të yndyrës nënlëkurore, që do të thotë se burrat me këta damarë të dalë janë fizikisht të fortë dhe shumë muskuloz. Pra shkoni në palestër djema, jo vetëm që do jeni të shëndetshëm, por edhe do dukeni seksi.

3.Kur di të gatuajë

Ushqimi i mirë është një nxitës i marrëdhënies, por kur një burrë di të gatuajë dijeni që gruaja nuk e lëshon kurrë.

4.Ndrojtja

Gratë kanë qejf kur dikush rreth tyre ndjen ndrojtje dhe shfaq ndjesi turpi. Besimi konsiderohet seksi, por një drojë e vogël është gjithashtu tërheqëse.

5.Kur ata janë të djersitur

Një djersitje nuk është gjithmonë e nxehtë. Por kur është, është super sexi.

6.Parfumi i tij

Ne të gjithë e duam erën e mirë, por gratë absolutisht e pëlqejnë aromën natyrale të njeriut të tyre që përzihet me kolonjën e tij të këndshme.

7.Ai i do kafshët

Kujdesi për kafshët do të thotë shumë punë dhe përkushtim. Ju duhet të kujdeseni për kafshët pasi kjo do jetë pikë plus për ju.

8.Çorape të këndshme

Duket pak e parëndësishme, por një kombinim i bukur çorapesh mund të jetë shumë tërheqës. Është estetikisht e këndshme dhe jep shenja se ju kujdeseni për detajet.

9.Mjekra

Nuk është më mit, mjekra ju bën shumë burrërorë dhe femrat vdesin për këtë pjesë.

10.Vetulla të trasha

Vetullat e trasha janë një kthesë e madhe për mendjen e grave.

11.Plagët

Shenjat e plagëve i bëjnë njerëzit të duken “të këqij” dhe misterioz në të njëjtën kohë. Kjo e bën një njeri të duket më mashkullor, i thyer, emocionues dhe i nxehtë.

12.Syzet

Gjithmonë menduam se syzet na bëjnë të dukemi të zymtë dhe të shëmtuar, por si të rritur, e kuptojmë që në fakt i bën djemtë të duken seksi.

13.Xhelozia

Pak xhelozi dhe posediviteti mund të jenë një kthesë. Mos harroni, vetëm pak!

14.I vjen turp

Kur djemtë skuqen pas një përqafimi apo një puthje, gruaja ndihet shumë mirë nga kjo ndjesi që krijon tek ju.

15.Nofulla me formë të dalë

Një nofulle i dalë është tepër tërheqëse për një djalë. Por kur ai i shtrëngon muskujt e tij, është e vështirë t’u rezistosh.