fbpx

Jepni fund dhimbjes së shpinës dhe nyjeve

  28 Oct 2017

Dhimbja e shpinës dhe e nyjeve mund të shkaktohet nga lëndime të ndryshme por pavarësisht faktorëve ato mund të bëhen të padurueshme për ata që i vuajnë.
Aktualisht, ka shumë raste të njerëzve që vuajnë nga këto dhimbje kështu që nevojitet një burim për të riafirmuar strukturën e eshtrave.

Sot, xhelatina është në modë, për trajtime në përmirësimin e shëndetit apo bukurisë.

Por a e dini se është një aleat i mrekullueshëm për të mbrojtur nyjet tuaja dhe për të luftuar dhimbjen?

Çfarë ju sjellim sot?
Një ilaç të lehtë për t’u përgatitur, që do të ndihmojë në eliminimin e dhimbjeve të shpinës dhe riparimin e zonave të dëmtuara të trupit tuaj. Me rezultate pozitive brenda një jave, gjë që do t’ju lejojë të rifilloni aktivitetet.

Ajo çka duhet të bëni është të kombinoni dy lugë xhelatinë me ¼ filxhan me ujë të ftohtë. Lëreni përgatitjen të pushojë brenda natës. Kombinoni këtë ilaç të mahnitshëm me çaj, kos ose lëng dhe përdorni atë për shpinë, qafë, këmbë dhe dhimbje të tjera. Mos harroni ta përdorni këtë përgatitje për një muaj rresht. Përveç përmirësimit të aftësisë mendore, xhelatina përmirëson ngjyrën, forcon ligamentet dhe kockat.