fbpx

Jep doreheqje zyrtari i LDK-se!

  28 Oct 2017

Shefqet Krasniqi, pas 20 vjet aktiviteti në Degën e LDK-së në Shtime ka dhënë dorëheqje. Ai ka falënderuar kryetarin e Degës dhe bashkëpunëtorët e tij dhe pas 20 vjetësh është larguar nga aktiviteti I tij politik në strukturat e LDK-së.

Ja arsyet e tij

E dashura familje,te dashur miq,shoke,dashamire,te rrespektuar Shtimjan e ju Rival politik.Ju falenderoj per perkrahjen,bashkpunimin dhe te gjitha sfidave qe kemi kaluar se bashku gjjat ketyre viteve.

Une sot Ju njoftoj se:Karriera ime politike ,mbaron sante me 27.10.2017. Dhe me nuk do te jam pjese e strukturave udheheqese te LDKse. Duke falenderuar kryetarin Shabani Anetaret e kryesise dhe te gjithe ata qe punuam e jetum se bashku ne LDK. Duke filluar nga Plaku i LDKse (tani i ndjere) GANI SHAHINI e deri tek kryetari Shabani dhe strukturat e saja.

Doreheqja ime mbane ne vete tri arsye.

Dua te ua japim hapesiren atyre qe kan Vullnet,kohe e motive.

Tani edhe veq jam duke jetuar me familje ne Ferizaj dhe,Dua qe ti gjindem familjes me afer ne nevojat e Veta.

i falenderoj te gjithe e ne veqanti familjen time e cila deri me tani me kan mbeshtet ne te gjitha aspektet.

Ndihem krenare se per here te pare jam antarsuar ne LDK dhe Pas 20 viteve po dal nga zyra e LDKse duke e lene politiken anash por jo kritikat.

Shtimjan te nderuar, uroj dhe ju falenderoj qe me rrespektuat e qe me ndihmuat ne te gjitha qe pata nevoje nga ju.

Une do te jem me ju dhe do te punoj qdohere per ju.