fbpx
Ja çfarë ju tha Lionel Messi fansave të Barçës në aeroport pas humbjes ndaj Liverpoolit

Ja çfarë ju tha Lionel Messi fansave të Barçës në aeroport pas humbjes ndaj Liverpoolit

  09 May 2019

Lionel Messi u përfshi në një përleshje me disa tifozë të Barçës në aeroportin ‘John Lennon’ – pas humbjes 4-0 ndaj Liverpoolit dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Sipas Mundo Deportivo, Messi ndjeu nevojën për t’iu përgjigjur tifozëve që e fyen – duke i pyetur ata: “Cili është problemi juaj? Çfarë bëra keq?”Rojet e sigurisë ‘Pepe Costa’ thuhet se kanë larguar pastaj Messin nga tifozët, ndërsa argjentinasi u përshëndet nga një tjetër grup i veçantë i tifozëve Blaugrana.

Sipas The Guardian, Messi ishte shumë i mërzitur nga humbja e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve – sa që shpërtheu në lot në dhomën e veshjes.