fbpx

Ish–koloneli turk paralajmëron: Ky është plani që po përgatit FETO në Kosovë e Maqedoni (Foto)

  10 Dec 2017

Ish – Koloneli i Gjykatës së Korpusit Ajror në Turqi, Ahmet Zeki Ucok, një nga më të njohurit e kësaj fushe atje, ka alarmur situatën për në Kosovë e Maqedoni lidhur me organizatën FETO, duke thënë se shumë politikanë, udhëheqësh shoqatash, gazetarë, analistë, e klerikë fetarë janë të rrezikuar nga atentatet“FETO dhe pronarët e tyre të cilët nuk ishin të suksesshëm në tentativën e grusht shteti të 15 korrikut, janë duke bërë plane për atentat të politikanëve, klerikëve, gazetarëve, njerëzve të sportit, liderëve të shoqatave joqeveritare etj, për të krijuar një mjedis të ri të trazuar, me anë të njësive të veçanta të cilat i kanë krijuar në Maqedoni dhe Kosovë. Kujdes!”, – shkruan Zeki – Ucok, transmeton Almakos.

Tutje ish – koloneli i mirënjohur, Zeki – Ucok shkruan: “Ekipet e atentatit të FETO-s të cilat janë nën kontrollën e organizatave të caktuar të intelegjencës, në Maqedoni kanë blerë fermë prej 60 hektarë. Në këtë fermë kush nuk është, të arratisurit e ekipeve SAT, MAK, TAK, mbetjet e UÇK-së, mercenarë dhe PROFESIONALË. Ne jemi këtu, PRESIM!