fbpx

Isa Mustafa:Ka gabime ne numerim,ne jemi perpara!

  17 Dec 2017

Lideri i Lidhjes Demorkatike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot s’ka fitues të zgjedhjeve në Istog.

Sipas tij, duke u bazuar në këtë rezultat, i cili është shumë I ngushtë, nuk ka fitues.

Ai ka thënë se duhet pritur rezultatet përfundimtare, raporton Gazeta Blic.

 

Ndërkaq, deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka thënë se fitues I zgjedhjeve në Istog është Haki Rugova, raporton Gazeta Blic.

Sipas tij, janë bërë disa gabime në numërim, dhe Haki Rugova është përpara.

Mirëpo, sipas rezultateve të publikuara nga KQZ fitues është Gani Dreshaj me 52 vota epërsi.