fbpx
I fejuari i mësueses nga Mitrovica do të iu prekë thellë me këto fjalë

I fejuari i mësueses nga Mitrovica do të iu prekë thellë me këto fjalë

  14 May 2019

Dje Lindita Preteni, mësuese në shkollën “Fazli Greiçevci” ndërroi jetë derisa ishte në gjumë.

Me fjalë prekëse e ka kujtuar i fejuari i mësueses nga Mitrovica, Kushtrim Salihu.

“Allahu të shpërbleft me xhenet zemra jem”, ka shkruar Salihu ndërsa ka publikuar në Facebook një foto me 24-vjeçaren.

Lindita Preteni ka vdekur mbrëmjen mes të dielës dhe të hënës gjatë kohës sa ishte në gjumë, ndërkaq, dje iu është dhënë lamtumira e fundit.