fbpx

Histori prekese e nje nene!

  31 Oct 2017

Nena ime ka vetem nje sy E urrej ate… Ajo eshte vetem nje trishtim Ajo gatuante per nxenesit dhe mesuesit per te mbajtur familjen. Nje dite sa isha ne shkollen fillore erdhi nena ime te me pershendeste.

……Isha i shqetesuar… Si mund te ma bente kete?! E injorova ate me nje shikim te ashper dhe ika jasht Te nesermen nje nxenes me tha: “eee, nena jote ka vetem nje sy!” Desha te plas nga inati. Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte me. Keshtu, qe ate dite fola me te dhe i thash: “Nese je duke u munduar te me besh objekt tallje,

pse nuk vdes atehere?!!!” Nena ime nuk foli asgje! As qe u ndala te mendoj se cfare i thash ,

nga hidherimi qe kisha. Isha i pavemendshem se si ndihej ajo… Deshiroja te ikja nga shtepia… Keshtu fillova te studjoj shume derisa me erdhi rasti te shkoj ne Singapor me studime Atje u martova, bleva nje shtepi…

…u bera baba dhe isha i lumtur me jeten time. Ajo nuk me kishte pare me vite te tera, e po ashtu nuk i kishte pare niprit e saj. Kur ajo hyri ne dere femijet filluan te qeshin me te dhe une i bertita: “Si mund te vish ne shtepine time dhe temi friksosh femijet e mi! Dil jasht!!” Dhe nena ime e qete u pergjigj: “Oh, me fal te lutem, sigurisht e kam gabuar adresen.” Dhe ajo iku nga shikimi yne… Nje dite me erdhi nje leter per nje takim shkollor,

nga shkolla ku isha. Une shkova, duke e genjyer gruan se do te shkoj ne nje udhetim zyrtar. Pasi qe mbarova me takimin ne shkolle, sa per kurjozitet shkova ne kasollen e vjeter te shihja se cfare ka ndodhur!!! Fqinjet me treguan se ajo kishte vdekur. Une as qe derdha nje pike loti!!! Ate me kishin ruajtur nje leter qe ajo e kishte shkruar para se te vdiste…

“ Djali im i dashur, kam menduar per ty gjithe kohen… …me vjen shume keq qe erdha ne Singapor dhe I friksova femijet e tu… …isha teper e gezuar kur degjova se do te vije ketu ne takim… …mirpo une as qe munda te ngritem nga shtrati per te te pare ty… …me fal qe isha trishtim per ty …

…e sheh… sa e cuditshme qenka jeta, sa ishe ti i vogel kishe nje aksident, dhe e humbe njerin sy…

…si nene qe isha, nuk mund te rrija dhe te shikoja ty duke u rritur me nje sy…

andaj te dhash syrin tim… …isha shume krenare qe djali im tani e shihte boten ne vend timin me ate sy… Me dashurine time per ty … …nena jote.