fbpx

Hashim Thaçi rrëfehet për Specialen për herë të parë pas së premtës dramatike

  25 Dec 2017

Sonte në Zona B në Klan Kosova do të jetë i ftuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Ai do të flas ekskluzivisht për nismën e së premtes në Kuvendin e Kosovës lidhur me zhbërjen e  Gjykatës Speciale.

Çfarë mendon presidenti a do të  zhbëhet kjo gjykatë?

Si do të ndikonte një hap i tillë në raportet me ndërkombëtarët?

A do ta izolonte Kosovën shfuqizimi i Ligjit për Specialen?

Përgjigjet në këto dhe shumë pyetje të tjera i merrni sonte në intervistën ekskluzive të të parit të vendit, Hashim Thaçi  për këtë temë