fbpx
Haradinaj tregon nëse do të ketë PAN 2!

Haradinaj tregon nëse do të ketë PAN 2!

  14 Sep 2019

Edhe pse së bashku me PDK dhe NISMA udhëheqën vendin për dy vite më radhe AAK nuk preferon të jetë në koalicion përsëri më këto parti.Kështu ka thënë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin N’Konak.

“Nuk jam i interesuar për një PAN-2. Ja kam dhanë mundësinë. Për këtë arsye kemi dal vetëm në zgjedhje, e falënderojmë edhe PSD për besimin që na ka jep por Aleanca ka dal vetë pa e ditë edhe që vjen edhe PSD-ja”, ka thënë Haradinaj.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit është në koalicion më Partinë Social Demokratike.