fbpx

Haradinaj flet për Gjykatën Speciale, zbulon diçka të re

  28 Dec 2017

Haradinaj flet për Gjykatën Speciale, zbulon diçka të re
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pohuar se AAK do të votojë gjithmonë kundër Gjykatës Speciale, dhe qëndrimi i Aleancës nuk ka ndryshuar asnjëherë, raporton Gazeta Blic.

“Aleanca gjithmonë do të jetë kundër kësaj gjykate, qëndrimi ynë nuk ka ndryshuar asnjëherë që nga viti 2015”, ka thënë Haradinaj në Tv Dukagjini, përcjellë Gazeta Blic.

Haradinaj ka sqaruar më tej, se ai nuk ishte iniciator që të mblidhen nënshkrimet që të mbahet seanca për zhbërjen e Gjykatës Speciale.

Po ashtu ai ka theksuar edhe një herë, se Gjykata Speciale është e padrejtë ndaj Kosovës.