fbpx

Gruaja fiton 574,278.41£ me 1£ i nxen 12 ndeshje (FOTO)

  08 Nov 2017

Një grua që fitoi 574,278.41 £.

Amvise e pafaturuar fitoi para në një akumulator të 12 lojrave të futbollit prej £ 1, të cilin e vuri vetëm për shkak se ajo ishte e ngopur me burrin dhe djalin e saj duke parë ndeshjet televizive çdo fundjavë.

Nuk kishte asnjë aftësi të përfshirë në mënyrën se si ajo zgjodhi ekipet e saj, shumica e të cilave ishin shanset kundër të huajve.

Djali i saj lexoi lojërat dhe zgjodhi 12 ekipet që i pëlqente tingujt e – dhe duket se ka një temë B. Carli Faulkner, 38 vjeç, nga dega e William Hill në Leysdown-on-Sea, tha se kjo ishte fitimet më të mëdha që ajo kishte paguar ndonjëherë.

Ajo tha: ‘Është e pabesueshme që zonja i mori të gjitha. Zakonisht konsumatorët qeshin kur shohin një shifër pagese në fund të gabimeve të tyre si £ 574,000, por kjo vetëm shkon për të treguar se mund të ndodhë.

“Ata do të kenë një Krishtlindje plasaritje dhe unë jam i kënaqur për ta pasi është fuqia e vërtetë e vajzës duke ulur një bast si ai. Zëdhënësi i William Hill, Rupert Adams, tha: “Me sa duket, burri i zonjës kishte qenë duke bërë akuzën për fundjavën £ 1 që nga mosha 18 vjeçare, kështu që 40 vjet praktikë për futbollin e futbollit.

“Gruaja e tij filloi të bënte të njëjtën bast rreth gjashtë vjet më parë, kështu që ajo me siguri kishte një grua me fat në anën e saj pasi hugby e saj kurrë nuk ka pasur një fitore ndonjë gjë të tillë.

‘Ajo vetëm shkon për të treguar nëse ju nuk mund t’i rrahin ata të bashkohen me ta dhe pagim në këtë rast është absolutisht fantastike. Ne u urojmë atyre mirë. ‘Në 15 vitet e mia në biznesin që punon për William Hill unë kurrë nuk kam hasur një fitore më të madhe të futbollit nga një puntor femër për vetëm një pikë.’