fbpx

Glauk Konjufca pas takimit me Avdullah Hotin: Ky është veprimi ynë me LDK-në

  22 Dec 2017

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca , ka dalë nga takimi që kishte me Shefin e grupit parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, dhe ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell. Ai ka folur shkurt për këtë takim.

“Jemi ende në fazën e koordinimit. Deshëm vetëm ta shohim se çfarë qëndrimi ka LDK për zhvillimet e fundit”, ka thënë Konjufca.

Ligjin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kujtojmë se LDK’ja e quajti të rrezikshme e të nxituar.

Ndërkaq O’Connell tha se nata e sotme, mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që na paslufta.