fbpx
“Glauk Konjufca ka qenë në PDK”: Do befasoheni kush e thotë këtë deklaratë

“Glauk Konjufca ka qenë në PDK”: Do befasoheni kush e thotë këtë deklaratë

  14 May 2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një replikë me shefin e grupit parlamentar të VV’së, Glauk Konjufcën, ka thënë se në të kaluarën ndoshta edhe Glauku ke qenë në Telekom.

Kjo deklaratë e Veselit erdhi pas deklaratës së Konjufcës i cili tha se “Veseli ka shumë miq dhe miqtë e tij me partinë e tij e kanë orkestruar Telekomin e Kosovës”.

Ndërsa Veseli ia ka kthyer Konjufcës se është e vërtetë që kam miq në Telekom, edhe me muajt çdo ditë kisha kriju, por familjar dhe interesa personale kurrë në jetë nuk kam pas.

“Glauk është e vërtetë që kam miq në Telekom, edhe me mujt çdo ditë kisha kriju, por familjar dhe interesa personale kurrë në jetë nuk kam pas. E dyta, Glauk nashta edhe ti ke qenë në PDK, spo e dij tash në të kaluarën. E treta qendroju fjalëve, sepse fole edhe të paverteta. Je djali i meqëm, por mos e ekstremizo debatin”, ka thënë Veseli.