fbpx

Gent Begolli flet për të pathënat e koalicionit me Vetëvendosjen dhe koalicionit aktual me LDK-në

  17 Nov 2017

I ftuari i radhës i Fidan Jupollit në intervistën për Gazetën Express ishte bartësi i Listës i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gent Begolli.
Përballë Jupollit Begolli ka folur për të pathënat e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në mandatin e kaluar, si dhe koalicionit aktual me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Ai tregon arsyen pse nuk zgjodhën të jenë edhe një herë me Shpend Ahmetin për bashkëqeverisje dhe pse vendosën që tash të jenë bashkë me LDK-në.

Për më shumë, ndiqni intervistën në mes të Fidan Jupollit dhe Gent Begollit: