fbpx
Geci publikon dy harta dhe pyet; cilën Kosovë e duan shqiptarët? Përmend Baton Haxhiun dhe Ibrahim Rugovën

Geci publikon dy harta dhe pyet; cilën Kosovë e duan shqiptarët? Përmend Baton Haxhiun dhe Ibrahim Rugovën

  08 May 2019

Në debatin për kufijtë dhe idenë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për korrigjim apo ndarje të Kosovës, është kyçur edhe njëri prej shtatë vëllezërve Geci nga Llausha, Nebihu.

Geci, ka publikuar dy harta, njëra që simbolizon ndarjen e Kosovës dhe tjetrën siç e quan ai, Kosovën e Ibrahim Rugovës, transmeton gazeta “Bota sot”.

“Cilën Kosovë e duan shqiptarët .

Në anën e majtë Kosova me korrigjime (ndarje) ideja e Hashim Thaçit, Edi Ramës, Baton Haxhiut, Vuçiqit, Bakrriqit e dreqit e t’birit.

Në anën e djathtë Kosova e Ibrahim Rugovës shtet sovran me kufijtë aktual.

Thuani mendimin e juaj ashtu si e mendoni”, shkruan Geci.

Image