fbpx
Geci i godet ashpër Blendi Fevziun, Baton Stanishiçin dhe Hashim Thaçin, ja çka u kërkon atyre!

Geci i godet ashpër Blendi Fevziun, Baton Stanishiçin dhe Hashim Thaçin, ja çka u kërkon atyre!

  12 May 2019

Njëri nga shtatë vëllezërit Geci nga Llausha, Halili ka reaguar ashpër ndaj Blendi Fevziut, Baton Haxhiut dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Thaçi, i cili ishte mysafir në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, nga ky i fundit u trajtua pak më ndryshe sesa mysafirët tjerë.

Kështu mendoj, Halil Geci, i cili thekson se, Blendi nuk ia hodhi fytyrës argumentet e shumta publike ashtu siç din ai të ua bëjë të tjerëve.

“Moderatori TV KLAN i Shqipërisë, Blendi Fevziu në Opinion kishte angazhuar gazetar servil në përballje me HASHIM THAQIN për t’ia mbuluar tradhtitë duke e kursyer haptazi me të pyetje boshe me servile nga gazetaret servil, ashtu çfarë ishte edhe vet Fevziu”, shkruan Geci, transmeton gazeta “Bota sot”.

Geci, tutje shprehet se e vërteta nuk vdes kurrë, ndërsa Blendi dhe Baton Haxhiu do të shkruhen në analet e historisë si përkrahës të ndarjes së Kosovës.

Blendi Fevziu argat i m….!??

Qeni kur pi rroke zori nga ujku po ju kthente ta hante të Zotin e shtëpisë…!!

E VERTETA KURRË NUK VDES

A do të munden ta mbulojnë të vërteten ata që tentuan ta ndajnë Kosovën

Moderatori TV KLAN i Shqipërisë, Blendi Fevziu në Opinion kishte angazhuar gazetar servil në përballje me HASHIM THAQIN për t’ia mbuluar tradhtitë duke e kursyer haptazi me të pyetje boshe me servile nga gazetaret servil, ashtu çfarë ishte edhe vet Fevziu.

Fatkeqësisht Blendi nuk ia hodhi fytyrës argumentet e shumta publike ashtu siç din ai tu bënë të tjerëve.

Blendi kishte materiale të bollshme të thëna pa ndërprerë nga goja e vet Thaçit për ndarje dhe korrigjim kufijsh për te cilat Thaçi i ka thënë publikisht!

Blendi i paguar i të njëjtit soji u bë nevrik për të gjithë ata që e përcillnin Opinionin në TV Klan…!

Ja bëjmë me dije Blendit dhe atyre që tentojnë te na hedhin hi syve se e VERTETA NUK VDES KURRË …!

Dhe ti shoku Blendi do të shkruhesh në analet e historisë si përkrahës i ndarjes të Kosovës së bashku me Baton Stanishiçit e TV KLAN KOSOVËS.

Në TV opinionin KLAN tuajin toleruat gënjeshtrën e kulluar të Hashim Brojes që ndarja e Kosovës ka qenë ide e IBRAHIM RUGOVES .

P……e ftohta e të nxehta të polarit i pinë veq soi i Batonit dhe i Fevziut ….!

Ma gjeni veq një argument që Rugova e ka përmendur ndarjen ose korrigjimin e kufijve pastaj flasim.

Me kujtohet një thënje popullore:

Majmunin kur e rrok zori nga zjarri hypë mbi të birin!

Hashimin e ka rrokë zori nga tradhtia tash gjuan fajin te Rugova.

Nuk pinë uji kjo punë o Hashim…!

Nëse mundesh mi mbuluar Diellin me shoshë me siguri do ta mbulosh edhe tradhtinë e shkruar ne letër nga ti Hashim dhe klani ogurzi që të rrethon ty dhe Kristaqin e Shqipërisë…!