fbpx

Futbollistët e grupmoshave sulmohen me shufra hekuri nga kundërshtarët (FOTO)

  02 Nov 2017

Një episod absurd dhune është shfaqur në fund të një ndeshjeje të rinjsh të luajtur së fundmi, shkruan AlsatM.

Të rinjtë e ligës rajonale janë përplasur në fund të ndeshjes dhe nuk kanë munguar as shufrat e hekurit, në qytetin Monteroni, në Itali, në ndeshjen në mes Futura Monteroni dhe shkollës së futbollit nga Brindizi, “Euro Sport Academy”.

Miqtë, me një postim në Facebook, denoncojnë agresionin e kundërshtarëve në dhomat e zhveshjes.

Një grup prej katër futbollistësh të skuadrës vendëse i ka rrahur, duke përdoruar edhe shufrat e hekurit.

E kanë pësuar keq disa lojtarë miq, duke marrë plagë të ndryshme: një hundë e thyer, një prerje në dorë, një dhëmb i thyer dhe plagë të tjera.