fbpx

FOTO/Pas fitores së AAK’së në Istog: O ikni se erdhën Deçani

  17 Dec 2017

Fitores në Istog, simpatizantët dhe përfaqësuesit e AAK’së i janë gëzuar në forma të ndryshme.

Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha, që vjen nga Istogu, ka postuar një foto në profilin e tij në Facebook, pas fitores së Dreshajt, me mbishkrimin ngacmues ‘O ikni se erdhën Deçani’.

Gani Dreshaj ka fituar për vetëm 52 vota, kundrejt Haki Rugovës së LDK’së.

Istogu për herë të parë që nga paslufta do të qeveriset nga një parti tjetër, e jo nga LDK