fbpx
Flet Gani Geci tregon se kur është kontaktuar nga Gjykata Speciale dhe çfarë ka dorëzuar atje

Flet Gani Geci tregon se kur është kontaktuar nga Gjykata Speciale dhe çfarë ka dorëzuar atje

  15 Mar 2019

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, tha se të gjitha provat dhe mesazhet që i posedon lidhur me akuzën se presidenti Thaçi ka dhënë urdhër për ekzekutimin e ish-kolonelit Ahmet Krasniqit tashmë i ka dorëzuar në Gjykatën Speciale.

“Po po i kam dorëzuar në Gjykatë të gjitha”, tha Geci në T 7.

Për këtë deklaratë Geci po pretendon se ka bazë aty ka implikuar edhe emra të njohur të skenës sonë politike që sipas tij kanë njohuri për eleminimin e Ahmetit.

Pohon se Thaçin e ka kapur panika e Gjykatës Speciale.