fbpx

EXIT POLL ‘dridhë’ skenën politike: Vetëvendosje po prinë rreth 40% në këtë komunë (FOTO)

  22 Oct 2017

Deri në ora 15:00, trendi i exit pollit të “Gani Babit” thotë se Mytaher Haskuka prinë bindshëm me 45%.

Në zgjedhjet e 11 qershorit, Lëvizja Vetëvendosje është rritur dukshëm dhe tani, gjithnjë, sipas këtij “exit polli” Mytaher Haskuka, kandidati i LVV-së është duke prirë bindshëm në garën për të parin e Prizrenit.

Dijmë që exit polli e matë vetëm trendin e qytetarëve dhe deri më tani, në të gjithë Prizrenin, Mytaher Haskuka duket që do të jetë kryetari i ri i Komunës së Prizrenit./Realiteti